ST LOUIS
 |
Nevét IX. Lajos, francia királyról kapta. Más amerikai városokhoz hasonlóan, a szűkebb értelemben vett városmag ("City of St. Louis") viszonylag alacsony lélekszámú (348 ezer lakos), de ha a később hozzánőtt városi övezeteket és településeket is beleszámoljuk ("Greater St. Louis" vagy "St Louis Metropolitan Area"), akkor lakossága kétmillió felett van (2 604 000)!
St. Louis a Mississippi partján fekszik, Missouri államban, de a folyó túlpartján már Illinois kezdődik, ahová szintén átnyúlik a város egy része (pl. East St. Louis).
St. Louis belvárosa egy mészkőplatón található, mely látványosan emelkedik a Mississippi fölé.
A várost a "nyugat kapujaként" is emlegetik az amerikaiak, utalva ezzel a város helyzetére, illetve a ritkán lakott nyugati területeket valóban többen innen közelítik meg.
A város jelképe a híres kapuív, de elég nagyszámú régebbi épülettel is büszkélkedhet.
St. Louis fontos kereskedelmi és ipari központ. Az iparágak egy része a mezőgazdasághoz kapcsolódik, hisz a vidéki tájat az óriási farmgazdaságok uralják.
Talán nem véletlen, hogy a genetikailag módosított élelmiszerek gyártásáról elhíresült Monsanto cég St. Louis-t válaszotta székhelyéül.
Azonban nemcsak a mezőgazdasággal kapcsolatos iparágak kapnak helyet a városban: az 1997-től a Boing részeként működő, harci repülőgépeket és helikoptereket is gyártó McDonnel Douglas cégnek is itt található a székhelye. De olyan híres vállalatoknak, mint a Daimler-Chrysler, a General Motors vagy a Ford Motor Company is van telephelyük a városban.
St Louis etnikai összetétele más amerikai városokhoz hasonló, de inkább a déliekkel rokonítható, ugyanis a városban az afroamerikaiak vannak többségben a fehér lakossággal szemben.
 |
és a térkép:

|
|